Top

Пијалок за добар сон

Без разлика дали имате проблем со несоница, лесен сон или често се будите во текот на ноќта и ви е тешко да презаспиете, ние ви предлагаме да си подготвите пијалок кој ќе ви помогне да спиете квалитетно и цврсто.

Главната состојка во овој рецепт е бананата која е богата со калиум и магнезиум кои ги опуштаат мускулите и предизвикуваат поспаност.

Најпрво ставете литар вода во голем сад и оставете да врие. Земете една банана, добро измијте ја, пресечете ги врвовите и заедно со лушпата ставете ја во тенџерето со вода и оставете ја да врие десетина минути. Потоа, исцедете ја водата во шолја за чај и додадете половина лажичка цимет. Овој пијалок се пие додека е топол, половина час до час време пред да си легнете.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>