Top
smoothie

Пијалоци за исфрлање на токсини

Бананите треба да ги вклучите во своето секојдневно мени. Со нивна помош ќе ги исфрлите насобраните залихи на течности во организмот. Во продолжение ви предлагаме одлични рецепти кои треба да ви го заменат појадокот.

Банана пијалок со ленено семе
1 портокал
1 банана
2 лажички сурутка
2 лажички ленено семе

Банана со плодови
1 банана
1 чаша овошје (брусница, капина, боровница)
1 лажичка мед
1 лажичка изрендан ѓумбир
1/2 чаша млака вода

Банана пијалок со спанаќ
1 банана
20гр свеж спанаќ
1/2 чаша малку масен јогурт
2 лажици овесни снегулки
1 лажичка мед

Подготовката на овие пијалаци е иста за сите, со блендирање. Пијте ги овие здрави пијалаци наутро за појадок, бидејќи тогаш телото најдобро ги апсорбира и ги препознава состојките кои во овој случај ќе направат вистинска инвазија на вашите масни перничиња завиткани околу половината.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>