Top
krastavica

Пијалоци кои треба да се консумираат пред спиење

Супер би било овие пијалоци да се пијат пред спиење, бидејќи тие прават детоксикација во ноќните часови која ќе ви помогне да ги намалите бројот на сантиметри од половината. Состојките на овие пијалоци имаат позитивен ефект врз нашиот организам и ќе го активираат нашиот метаболизам и ќе ни олеснат да ја изгубиме телесната тежина.

Сок од краставица
Краставицата има малку калории, богата е со антиоксиданти и го чисти човечкото тело од сите штетни материи. Затоа пред спиење пијте вода со свежа краставица. Напивката ќе биде уште поефикасна ако додадете свеж ким или сок од лимон.

Чај од ѓумбир
Овој чај му помага на телото подобро да ги апсорбира хранливите материи, а експертите велат дека е најдобро да се пие пред спиење. Освен тоа, помага во подобро варење на храната. Чајот од ѓумбир ќе биде неспоредливо вкусен ако додадете малку лимон.

Сок од грејпфрут и цимет
Сокот од грејпфрут е богат со витамин Ц, а пред сѐ има незаменливо дејство на квалитетот на вашиот имунитет. Покрај тоа, овој пијалок го забрзува метаболизмот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>