Top
detoksikaciski

Детоксикациски пијалоци кои го забрзуваат варењето на храната

Во текот на празниците, секој ужива во храната, без грижа на совест и без да обрнува внимание колку и што внесува. За да се вратите во нормала, ви предложуваме освежувачки пијалоци кои ќе го разбудат вашето тело и ќе го забрзаат варењето на храната.

ДЕТОКС СОК ОД ПОРТОКАЛ СО ЛИМОН И МЕД
сок од 4 портокали
1 мала лажичка сок од лимон
1 мала лажичка мед

ДЕТОКС ОД ПОРТОКАЛ
сок од 2 портокали
200ml јогурт
1 банана
1 мала лажичка сок од лимон
1 мала лажичка мед

Првиот детоксикациски пијалок можете да го пиете наутро и помеѓу оброци, додека вториот може да замени и меѓуоброк или вечера.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>