Top
avokado

Органско авокадо за енергија

Во есенските денови почнува сè повеќе да ни недостига утринското сонце кое ни дава сила и ни помага да се одвоиме од креветот. Затоа изберете појадок кој ве исполнува со енергија и ви дава мотивација за да станете. Добрите масти наутро даваат енергија за целиот ден и ја одржуваат рамнотежата на хормоните. Во вашиот појадок вклучете ја една од најпопуларните и најхранливи намирници, односно свежо авокадо.

Авокадото кое е органски одгледувано е богато со квалитетни масти, витамини и минерали и се одгледува без употреба на вештачки ѓубрива, пестициди и штетни адитиви. Започнете го денот со авокадо, органски и бесквасен леб со додаток од лимонов сок, сол и бибер, но запомнете дека органското авокадо е најдобриот и најбезбеден избор.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>