Top
ocila_za_sonce_iLike_mk

Задолжително носете очила за сонце

Штетните УВ зраци негативно влијаат на вашите очи, исто како и на кожата.

Изложеност на УВ зраците предизвикува катаракта и затоа се препорачува секогаш кога ќе бидете на отворено, дури и кога се во прашање облачни денови, задолжително носете очила за сонце кои блокираат околу 90% од УВ зраците.
Водата, песокот, асфалтот ги рефлектираат УВ зраците и токму поради тоа треба да обезбедите заштита на вашите очи.


Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Станете наш facebook фан.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *