Top
zelen pijalok

Намалете го стомакот со природен зелен пијалок

Овој пијалок овозможува да ги намалите огромниот број на наслаги кои ги имате во пределот на стомакот. Со негова помош ќе постигнете големи резултати за краток временски период. Се што треба да направите е да испиете една чаша напиток секоја ноќ пред спиење. За негова подготовка е потребно:

– ½, чаша вода
– 1 лимон
– 1 лажичка магдонос
– 1 лажичка свеж ѓумбир
– 1 лажичка сок алоe верa
– 1 крставица

Начин на подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте ги. Добиениот сок треба да го испиете и тоа треба да го правите секојдневно. Ако тоа го правите секојдневно маснотиите од стомакот ќе исчезнат дури и пред да бидете свесни за тоа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>