Top
Lemon jam in jar with fresh lemons on wooden background closeup

Мелем кој топи килограми

Група на жени кои го користеле овој мелем, и кои направиле мала промена во исхраната и го зголемиле нивото на физичка активност, намалиле до 0,5 см на ден во обемот на половината.

Губење на тежината не е единствената корист на овој мелем. Тој го подобрува видот, слухот, а исто така ја подобрува меморијата и перформансите на функциите на мозокот. Успешно го чисти телото, го забрзува метаболизмот, го стимулира развојот на корисни бактерии во телото и го храни телото со енергија. Клучни состојки на меламот се рен, лимон од органско потекло и чист мед.

Подготовка на мелем од рен: Изблендирајте 125 грама рен. Три поголеми лимони исечкајте на мали парчиња, исчистете ги од семки и изблендирајте ги заедно со кората и со ренот добро соединете ги. Додајте три лажици мед во смесата. Оваа смеса се ​​чува во стаклена тегла во фрижидер. Земајте една мала лажица мелем два пати дневно со оброци најмалку 3 недели. Првите резултати се забележуваат по овие три недели.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>