Top
metabolism

Храна која го забрзува метаболизмот

Секој човек има своја брзина на метаболизмот во организмот. Доколку доволно спиете, вежбате, пиете доволно вода и правилно се храните ќе ја забрзатe неговата работа, што ќе резултира со добро здравје и регулирање на телесната тежина.

Овие намирници неколку пати побрзо од останатите ќе го забрзаат вашиот метаболизам. Во своето мени треба да додадете:

° Јаболки
° Круши
° Банани
° Лути пиперки
° Брокулиа
° Чија семе
° Ленено семе
° Цимет
° Кафе
° Зелен чај
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>