Top
limon i luk

Домашен лек за холестерол

Потребни се само 40 дена за темелно да ги исчисти вашите крвни садови од холестерол.

Потребни состојки:
4 главици лук
4 лимони со кора
3 литри зовриена вода

Подготовка: Поделете го лукот и исчистете го. Измиените ги лимоните со топла вода и исечете ги на парчиња. Заедно со лукот измелете ги во мелница за месо.

Ставете ја оваа мешавина во стаклена тегла и дополнете ја теглата со зовриена вода. Оставете го пијалокот во фрижидер 3 дена. После тоа, продолжете да го чувате во фрижидер.

Начин на консумирање: Овој пијалок се пие по 3 пати на ден (50 ml, пред секој оброк). Прво треба да започнете со помали дози (1-2 лажици). Ако немате непријатност, дозата полека се зголемува до потребното.

Времетраењето е 40 дена. Чистењето на крвните садови на овој начин се препорачува еднаш годишно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>