Top
kandirano ovosje

Диета со суво овошје

Дали сте знаеле дека диетата врз основа на вино и сушено овошје е една од најпопуларните диети во светот? Tрае од 3 до 5 дена и помага да се ослободите дури и до 5 килограми.

За оваа диета потребно е да подготвите посебна мешавина за слабеењe. Земете 100g различно суво овошје (сливи, кајсии, смокви) и измешајте го со ореви и бадеми. Во текот на диетата дозволено е консумирање кафе и зелен чај. Уште една важна состојка при оваа диета е сувото црвено вино. На ден трeба да пиете 100ml и најдобро е тоа да биде после 19h.

Целата количина овошје поделете ја на 10 до 12 порции и секој час консумирајте по една. Помеѓу оброк треба да пиете вода. Во вечерните часови дополнете ја чашата вино со сушено овошје.

Напомена: Пред да се одлучите за оваа диета, посоветувајте се со доктор.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>