Top
zelen_caj

Чај кој топи килограми

Оние кои сакаат да намалат вишок килограми треба да го користат овој чудесен напиток кој совршено ги согорува масните наслаги од стомакот, бутовите и задникот. Со помош на овие состојки, ќе го забрзате метаболизмот, ќе го подобрите варењето и со редовно користење од само седум дена, ќе ги забележите првите резултати.

Потребни состојки:
Зелен чај
Цимет
Ловоров лист

Начин на подготовка: Сварете 800мл вода, а потоа тргнете ја од оган, па додадете цимет, 4 ловорови листови и една лажичка зелен чај. Смесата оставете ја да постои околу 15 минути, процедете го чајот и напитокот е спремен.

Најдобро е да го пиете овој чај три пати дневно: Наутро на празен желудник, втората чаша веднаш после појадокот и третата пред спиење.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>