Top
bademovo maslo

Зошто да користите бадемово масло?

Постојат многу причини зошто бадемовото масло треба да биде дел од вашите препарати за нега, а ние ви презентираме само мал дел од нив.

Го забрзува растот на косата
Бадемовото масло е одличен избор за нега на косата, кој дава сјај и мекост. Со масажа на скалпот со бадемово масло се стимулира растот на косата.

Ги намалува лузните
Со редовно нанесување на ова масло ќе забележите како лузните стануваат сѐ посветли. Не заборавајте дека колку лузните се постари толку поголема упорност е потребна, но позитивниот ефект е неминовен.

Има anti-age дејство
Користејќи го ова масло ќе ги избршете трагите на староста. Бадемовото масло има моќ да го направи вашето лице убаво, затегнато лице без брчки.

Има позитивно системско дејство
Доколку сакате да ги искористите сите предности на ова масло, пијте по една лажица благо бадемово масло наутро. Освен што влијае на косата, кожата и ноктите, бадемовото масло исто така го подобрува варењето на храната и имунитетот.




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>