Top
crven-karmin

Тајната за убавината на Французинките

Несомнено, Французинките се едни од најубавите и најнегуваните жени на светов. Постојат неколку тајни за нивната убавина.

Некогаш го прескокнуваат миењето на лице
Водата, особено ако е со хлор, може да го исуши вашето лице. Затоа Французинките ја менуваат водата од чешма со минерална вода која одлично го чисти и негува лицето.

Не претеруваат со козметички производи
Во бањата на една Французинка нема да најдете десетина препарати за нега на кожа, туку едвај два или три кои се квалитетни.

Ја сушат косата без фен
Феновите и пресите ја сушат и оштетуваат косата, па тие секогаш кога ќе се во можност ја сушат косата без нив.

Шминката им е минимална
“Малку е секогаш повеќе” – мотото на Французинките кога дневната шминка е во прашање. Не ја отперетуваат кожата со премногу шминка.

Носат црвен кармин
Затоа што ја знаат неговата моќ на разубавување.

Никогаш не го забораваат парфемот
Прскаат и малку парфем на косата затоа што знаат дека парфемите се заводливи.

Никогаш не забораваат да ја извадат шминката кога ќе си дојдат дома
Дури и ако имале ужасен ден или пак се уморниж Затоа што кожата ги помни сите грешки при негата.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>