Top
podocnici

Сода бикарбоната ги брише подочниците

Сода бикарбоната има многу корисни својства кои помагаат во различни цели. Жените ја користат за нега, за чистење и во готвење. Најефикасните маски за нега на лице во себе содржат и сода бикарбона.

Доколку имате проблем со подочници, пробајте го овој раствор кој навистина делува против нив. Во чаша топла вода или пак чај од камилица додадете една лажичка сода бикарбона и измешајте. Натопете памук во направениот раствор, ставете го под очи и оставете го да делува 15-тина минути. Потоа измијте го лицето, нанесете хидратантна крема и ќе бидете навистина изненадени од резултатите.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>