Top
Совршено добра шминка за вечерни излегувања

Совршено добра шминка за вечерни излегувања

Девојки, ви претставуваме одличен видео туторијал кој ќе ве научи како да направите совршено добар мејкап за вечерни излегувања. Во видеото ќе имате можност да видите како правилно да нанесете пудра и маскара, како да ги истакнете очите и како да ги исцртате усните во суптилен омбре стил.

Па, огледалото пред вас, шминките во рака, стиснете „плеј“ и изненадете ги блиските со вашиот изглед!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>