Top
Znaminja-sminka-ELLE-iLike-mk-F

Перфектна шминка инспирирана од националните знамиња

Честопати националните знамиња се инспирација за луѓето кои се занимаваат со мода. Овојпат, погледнете перфекно изработен мејкап со мотиви од знамиња. Фотографиите ги потпишува Хенрик Адамсен, а истите се објавени во најновиот број на данскиот „ELLE“.

Znaminja-sminka-ELLE-iLike-mk-002

Znaminja-sminka-ELLE-iLike-mk-003

Znaminja-sminka-ELLE-iLike-mk-004

Znaminja-sminka-ELLE-iLike-mk-005
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>