Top
Maska-za-kosa-so-limon-i-maslinovo-maslo-iLike-mk

Сируп за здрава кожа и коса

Комбинацијата на овие здрави состојки делува исклучително поволно врз кожата и косата. Токму затоа, подгответе го овој природен сируп.

Состојки:
– 200ml масло од ленено семе
– 3 мали главици кромид
– 4 лимони
– 1kg природен мед

Подготовка:
Лимонот и кромидот ставете ги во блендер (два излупени и два неизлупени лимони). Додадете масло и мед. Миксајте додека не се создаде хомогена смеса, а потоа сирупот ставете го во стаклена тегла, добро затворете ја и чувајте ја во ладилник. Од овој сируп консумирајте по една супена лажица, три пати дневно пред јадење.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>