Top
podocnici

Подгответе си маска против подочници

Еден од најчестите проблеми со кои се соочуваат многу жени се токму подочниците. Ниту една жена не ги сака тие темни кругови и подуени очи, a истите можат да се решат со маска која ќе ја направите сами.

Потребни состојки:
– свежи ливчиња нане
– маслиново или бадемово масло

Подготовка:
Состојките се матат во блендер и треба да добиете густа смеса. Истата се нанесува на подрачјето околу очите и се остава да делува 30 минути. Потоа измијте го лицето со млака вода, па нанесете хидратантна крема за лице.




Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>