Top
Victoria's Secret

Нашминкајте се како ангелите на „Victoria’s Secret“

Популарните „ангели“ на производител на долна облека „Victoria’s Secret“ секогаш изгледаат свежо, блескаво, женствено и заводливо. Еден дел од тајната на нивниот перфектен изглед се состои во шминката.
Овој тип на шминка несомнено одговара на сечие лице без оглед на бојата на очите, а за реализација се потребни 7 клучни чекори и околу 10 минути.

Проследете го туторијалот:

Чекор 1: На горниот капак, веднаш над трепките од окото нацртајте линија со мек креон во кафеава боја

cekor_1_vs_sminka_iLike_mk_001

Чекор 2: Нанесете кафеава сенка, но внимавајте да се спои со линијата од моливчето

cekor_2_vs_sminka_iLike_mk_002

Чекор 3: Над самиот капак од окото нанесете светло кафеава нијанса на сенка

cekor_3_vs_sminka_iLike_mk_003

Чекор 4: Нанесете кафеaва сенка на долниот капак

cekor_4_vs_sminka_iLike_mk_004

Чекор 5: Во внатрешниот агол на окото и под веѓите ставете бисерно бела сенка

cekor_5_vs_sminka_iLike_mk_005

Чекор 6: Поминете ја целата површина на капакот со златна сенка

cekor_6_vs_sminka_iLike_mk_006

Чекор 7: Нанесете поголема количина на маскара

cekor_7_vs_sminka_iLike_mk_007
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>