Top

Коса како свила

Вчера ви презентиравме брз, ефтин и најважно, ефикасен пилинг за лице кој ќе и даде сјај и младешки изглед на вашата кожа.

Денешниот совет се однесува на вашата коса.
Во шише измешајте јаболков оцет и млака вода, во сооднос 1:3. После шампонирањето, оваа течност посипете ја на вашата коса и масирајте 5 минути. На крај оплакнете се со млака вода. Доколку сакате да го избегнете непријатниот мирис од јаболковиот оцет, слободно додадете неколку капки ароматично масло.
Едноставна маска за коса како свила која ќе изгледа здраво и негувано.
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *