Top
korpiva

Како да се справите со мрсната коса?

Ако ви е здодевно да ја миете косата секојдневно, пробајте ги овие ефикасни домашни лосиони кои ќе го спречат мрсењето.

Подгответе лосион за масна коса, на брз и лесен начин.

Потребни состојки:
100g листови од коприва
1l вода

Подготовка:
Измиените листови од коприва варете ги додека почне да врие. Потоа тргнете ги од оган и откако ќе се излади лосионот користете го за миење на косата. Плакнете ја со овој лосион два пати во недела.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>