Top
nega_na_kozha

Како да се ослободите од подуеноста под очите?

Ако и вие имате проблем со подуеност под очите, имаме супер брзо решение за кое ви е потребна само краставица.

Исечете ги краевите на краставицата, оставете ја во замрзнувач преку ноќ и наутро масирајте го лицето со краставицата како да користите ролер за масажа. Ладната краставица не само што ќе го отстрани отокот, туку и ќе и даде сјај на кожата, ќе ја хидрира и зајакне, така што ќе бидете свежи и подготвени да започнете нов работен ден.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *