Top
lak-za-nokti

Исушете го лакот за нокти за 1 минута

Сигурно често ви се случило да не можете да дочекате се исуши лакот на вашите нокти, па поради нетпреливост или недостиг на време сте ги уништиле ноктите. Но, има решение и за тоа.

Благодарение на две состојки, лакот на ноктите брзо ќе се исуши, а притоа ќе се потхрани и кожата на рацете. За да го исушите лакот на вашите нокти за само една минута, треба да помешате 1 чашка ракија и малку маслиново масло. Откако ќе ги налакирате ноктите, ставете ги прстите, еден по еден, во оваа комбинација и оставете ги само 1 минута. Потоа маслото нежно втријте го во кожичката околу ноктот и нанесете крема за раце. Маслиновото масло многу брзо го суши лакот, а кожата на рацете и околу ноктите ќе ја направи мека и нежна.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>