Top
Blonde woman with curly beautiful hair smiling on gray backgroun

Едноставни совети за сјајна коса

17Секоја жена посакува убава, свиленкаста и сјајна коса. Познатите имаат тим на луѓе кои се грижат за изгледот на нивната коса, а ние другите со мала помош од стручни совети може да ја подобриме состојбата на нашата коса.

Стручните во оваа област велат дека треба да ги следиме овие совети:

• Kратење на врвовите на косата еднаш месечно
• После секое миење на косата ставете малку маслен серум на врвовите
• Не ја мијте секој ден косата
• Користете маска соодветна за вашиот тип на коса при секое миење
• Еднаш месечно преспивајте со кокосово масло на косата
• Секој втор месец ставете по една хранлива ампула за коса
• Трудете се да ја сушите на природен начин (менувајки пешкири)
• Фенирајте ја наместо да ја тегнете со преса
• Користете природни маски
• Не врзувајте често затегнато опавче
• Користете соодветен шампон за вашиот тип на коса
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>