Top
maska_banana_med

Домашна маска за мрсна кожа

Маската од банана е смирувачка маска за лице која ефикасно ќе го отстрани мрсниот сјај од лицето.

Потребно е:
1 зрела банана
1 лажица мед
портокал или лимон

Подготовка и употреба:
Бананата испасијрате ја, а потоа измешајте ја со медот заедно. Додадете неколку капки сок од портокал или сок од лимон. Нанесете ја на лицето и оставете ја да делува 15 минути, а потоа отстранете ја со помош на влажна козметичка ракавица или памучна крпа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>