Top
Dr. Hauschka Skin Care; Dr. Hauschka Kosmetik

До меки стапала со една намирница

Во борбата против испуканите и рапави стапала одличен сојузник е една намирница која ја имате дома, а тоа е лимонот. Всушност, ова овошје е единственото нешто кое ви е потребно за негувани стапала!

Земете еден поголем лимон, кој нема да биде многу мек и пресечете го на половина. Исцедете ја течноста. Ставете ги половинките на петиците и облечете чорапи кои ќе го прицврстат лимонот на вашата пета. Држете ги половинките лимон околу половина час. Седете мирно триесет минути и не движете се. Киселината од лимонот ќе ги омекне вашите стапала. По половина час извадете ги чорапите и лимоните и завршете го третманот така што ќе намачкате хидратантно масло како на пример, кокосово или бадемово.

Ќе се воодушевите од резултатот!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>