Top
pletenka

Бушава плетенка во неколку чекори

Плетенката и коњското опавче се најпопуларни и најстари фризури кои се чини никогаш нема да излезат од мода. Постојат многу начини на кои може да се направи интересена фризура, а меѓу нив се вбројува и оваа разбушавена плетенка која дава опуштен изглед. Потребни ви се само чешел за тапирање (со тенки запци), гумичка за коса и лак за коса.

Постапката можете да ја видите на видеото во продолжение.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *