Top
nasmevka

Утрински ритуали за убав ден

Сигурно и вие познавате луѓе кои секое утро се насмеани и добро расположени. Тајната за тоа се неколку утрински навики и ритуали.

Медитација – ќе се чувствувате пофокусирани и полни со енергија.

Заблагодарете си себеси – тоа ќе ви помогне да надвладеете некои проблеми на кои ќе налетате во текот на денот.

Направете план за целиот ден – на овој начин ќе го искористите денот максимално и ќе бидете попродуктивни.

Напијте се чаша вода – ќе ви помогне при исфрлање на токсините од телото.

Истегнете се – ќе ви помогне при циркулацијата и елиминирање на стресот.

Слушајте музика – нема сомнеж дека ќе се чувствувате подобро.

Насмевнете се – вашето расположение ќе се подобри и ќе се исполните со позитивни мисли.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>