Top
Совети за порелаксирано секојдневие

Совети за порелаксирано секојдневие

Пронаоѓањето на безвременските моменти во животот и не е толку тешка работа. Само следете ги предложените идеи или присетете се на нешто што сакате да го направите само за себе. На тој начин секој ден ќе ви биде посебен и убав.

  • Дозволете си барем 10 минути мир и тишина.
  • Одете на пазар или во некој трговски центр. Не мора ништо да купувате, освен ако не загледате нешто што навистина ви се допаѓа.
  • Барем еднаш неделно одвојте по еден час за лесна прошетка во природа и забележувајте ги деталите околу себе.
  • Секој има своја креативна страна. Откријте ја вашата!
  • Секој ден слушајте ја вашата омилена песна која ве опушта, Играјте, пејте или едноставно опуштете се во кревет и уживајте.Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>