Top
losa-vo-krevet

Жени кои се лоши во кревет

Лошите умови можат да остават лош впечаток во кревет.

Вие сте сосема несигурни
Освен ако навистина сакате да ги види вашите мани, не потенцирајте какви се вашите гради, големината на вашиот стомак како и целулитот по вашите нозе и задник. Дозволете му да го сака вашето тело. Ако вам не ви се допаѓа, не значи дека нему не му се допаѓа. Вистината е дека најверојатно нема да ги види вашите недостатоци, освен доколку не го принудите. Значи, престанете со чувство за жал за себе и како тоа имате одвратно тело, веднаш престанете да му кажувате дека тој заслужува поубаво девојче и се ќе биде во ред. Инаку, како може да очекувате за него да бидете секси девојка која постојано нагласувате дека тоа не сте!

Вие сте опседнати со своите недостатоци
Тешко возможно е да се најде жена која е сосема задоволна со своето тело. Сите дами имаат недостатоци, а најлошото нешто е кога ќе станат опсесија. Бидејќи вие не можете да престанете да размислувате за маните, најдобро е да се води љубов во средина која тие не ги истекува. Ова значи затемнети светла, секси долна облека што ги истакнува облините на најдобар можен начин, па дури и со врзани очи на партнерот ако е потребно. Ова, се разбира, краткорочни решенија, но тие можат да помогнат

Едноставно не ви е до секс
Одговорот е едноставен – треба повеќе возбуда! Кога девојката е многу возбудеаи, таа не размислува за мали работи, како што е целулитот и сало, целосно се опуштена и ужива во сексот. Добра идеа е да се врзат очите и само да се ужива во чувството. Заборавете за она што вашиот партнер сака неколку моменти и целосно препуштете се на уживање.

Ја одбивате неговата блискост
Интимност, физички и емоционални врски е суштинска компонента на секоја врска. Ако го лишите од интимност како некој вид на казна, само повремено да го почастувате со сензуален допир кога тој бил “добро момче”, тогаш не можете да очекувате неверојатен секс. Блискоста е потребно да се задржи во врската за да функционира нормално и не треба да се гледа како алатка за казнување.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>