Top
in-bed

Што ги возбудува мажите во сексот?

Кога станува збор за сексот, задоволството на двете страни е подеднакво важно. Прочитајте што ги возбудува мажите.

ЖЕНСКИТЕ ВОЗДИШКИ
Женските воздишки, односно гласното искажување на задоволството едноставно ќе го излуди најмногу и многу лесно ќе го доведе до оргазам.

ЦЕЛОСНО ГОЛО ТЕЛО
Чипката и подвезиците се навистина секси и може да ја загреат атмосферата, но мажите понекогаш сакаат да уживаат во потполната голотија на телото, која ја исклучува целата долна облека. Помислата дека жената не носи ништо на себе прави да ја посакува уште повеќе.

ЗАДОВОЛСТВОТО НА ЖЕНАТА
Кога тој знае дека неговата партнерка ужива и е на врвот на задоволството, тоа го возбудува многу повеќе отколку што мислите. Неговата возбуда настанува како резултат на женската возбуда, па оттаму грешни се претпоставките дека мажите се грижат само за своето задоволство.

ЖЕНСКА СИЛУЕТА
Силуетата на ѕидот или прозорецот, по полу-темната соба, која ги прикажува движењата во текот на сексот е уште едно важно нешто кое го полудува секој маж.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>