Top
istegnuvanje

Што е секси во машките очи?

Жените несвеснo прават одредени движења кои во машките очи се исклучително неодоливи и секси. Ќе ве изненадат нештата кои го привлекуваат вниманието на мажите.

…КОГА ОБЛЕКУВА ТЕСНИ ФАРМЕРКИ
Наутро кога жената се подготвува за тековниот работен ден, мажите ја обожаваат глетката кога таа се обидува да облече тесни фармерки, при што прави чудни движења. За мажите оваа секојдневна рутина е многу секси.

…КОГА ТАА СЕ ИСТЕГНУВА
Истегнувањето, со рацете подигнати во вис, кога пижамите или маичката се припиваат и го исцртуваат целото тело е едно од нештата кои на мажите многу им се допаѓа.

…КОГА ЗАМАВНУВА СО КОСАТА
Вистински заводливo и секси е замавнувањето со косата или играњето неа. Навистина делува врз мажите.

…КОГА ЈА МЕСТИ НЕГОВАТА ВРАТОВРСКА
Постои нешто посебно неодоливо во моментот кога жената ја мести и затегнува вратоврската на мажот. Постои нешто еротско и интимно во тој чин, веројатно поради блискоста на телата.

…КОГА ТАА ГИ ГРИЗНУВА УСНИТЕ
Гризнувањето на усните, повикува на бакнеж и страст, а тоа ја разгорува машката фантазија.

…КОГА ТАА ЈА НОСИ НЕГОВАТА КОШУЛА
Особено после заедничка ноќ, жената која ќе ја облече кошулата на мажот, ќе
Кога мажот ќе облече некој дел од женската гардероба, тоа никогаш не може да изгледа убаво и привлечно, а не пак секси. Но, тие се топат кога ќе видат жена, облечена во нешто нивно.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>