Top
Одговори на прашања за сексот кои не би ги поставиле никому

Одговори на прашања за сексот кои не би ги поставиле никому

Кога станува збор за сексот, секогаш постојат интересни прашања. За да решите дел од вашите дилеми и да го подобрите сексуаланиот живот, прочитајте одговори на неколку прашања кои сигурно не би ги поставиле никому.

Колку просечно трае сексуалниот однос?
Просекот на времетраењето на сексуалниот чин трае од 3-10 минути.

Дали е можно да имаме сексуален однос додека спиеме?
Верувале или не, постои и такво нешто и се нарекува сексомнија. Таа е слична како месечарењето и зборувањето во сон.

Дали наместо лубриканти смееме да користиме млеко или масло за тело?
Лубрикантите никако не смеете да ги замените со препарати за нега на кожата бидејќи истите може да ја иритираат вагината.

Дали аналниот секс е потполно сигурен?
Ова во голема мера зависи од партнерот кој мора да биде трпелив и нежен. Секако задолжителна е употреба на лубрикант.

Кои се најефикасните афродизијаци?
Истражувањата покажуваат дека шолја црно кафе го стимулира оној дел од мозкот кој е задолжен за чувството на задоволство.

Дали после сексот треба да уринираме?
Уринирањето непосредно по завршувањето на сексуалниот чин е препорачливо бидејќи на тој начин ги исфрлате насобраните бактерии кои може да предизвикаат инфекции на уринарниот тракт.

Дали имаат мажите Г-точка?
Кај машките Г-точка се смета простатата, бидејќи стимулирањето на тоа подрачје доведува до силна реакција.

Дали жените можат да постигнат оргазам во сон?
Како и мажите, и жените може да постигнат оргазам додека спијат.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *