Top
nesta-koi-zenite-ne-gi-prostuvaat

Нешта кои жените не им ги простуваат на мажите

Можеби звучи неверојатно, но жената попрво би простила емотивно врзување на мажот со друга жена отколку секс.

Истражувањето кое било спроведено во Британија на три илјади жени покажало дека жените најмногу се вознемируваат на секс со друга жена. За нив понормално е тој да дели интимност и емоции со друга жена отколку да има секс.

За изненадување, ова истражување покажало и дека жените не ги вознемирува флертот со друга жена, или пак некои пораки или меилови.

Од истражувањето за тоа што жените сметаат дека претставува неверство е направена листа и изгледа вака:

•  редовен секс со друга жена

• секс за една ноќ

• експлицитни смс пораки

• флерт и играње со друга жена во ноќен клуб

Повеќето жени би простиле:

• дружење кое вклучува кафе со колешката од работа

• телефонски разговор и доверување на друга жена

•  флерт на работно место

•  редовни ручеци со една жена

• купување подароци на други дами
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>