Top
jadenje-banana

Нешта кои ќе ги разберат само оние што немале секс подолго време

Според голем број истражувања, редовните сексуални односи можат да го подобрат имунитетот, да го намалат крвниот притисок и да ви помогнат полесно да се ослободите од стресот. Следниве нешта им се случуваат само на оние кои немале секс подолго време.

Добивате неочекувани сексуални потреби во најнесоодветни ситуации
Кога подолго време сте немале секс, вие почнувате да искусувате неконтролирани потреби за секс. Во една минута го мразите сексот и не сакате никогаш повторно да допрете друго човечко суштество, додека следниот момент би го направиле тоа дури и со колегата или колешката кои сите ги избегнуваат бидејќи имаат лоши хигиенски навики.

Чувствувате анксиозност кога ќе помислите на секс
Ако подолго време сте немале секс, не можете да не се запрашате дали сè уште знаете како да го направите тоа. Вие почнувате да се грижите дека вашиот иден партнер или партнерка ќе го осудуваат вашиот перформанс или пак, дека ќе се засрамите некако во текот на односот.

Ве возбудуваат чудни нешта
Дури и обичните секојдневни нешта почнуваат да ви стануваат неверојатно сексуални. Девојката која јаде банана спроти вас и изгледа како да води лично секси шоу или пак, колегата кој го соблекува своето палто како да игра стриптиз. Едноставно не можете да предвидите кога следен пат ќе се случи ова, па постојано сте на штрек.

Постојано ги прашувате вашите пријатели за нивниот сексуален живот
И барате детали, бидејќи тоа е единствениот начин да бидете во допир со некаков вид сексуален однос. Но, имајте на ум дека со ова однесување можеби ги поставувате вашите пријатели во непријатна ситуација од која ништо добро не може да излезе.

Мислите дека мора да лажете за кога бил последниот пат кога сте имале секс
Кога ќе ве прашаат, вашиот одговор најверојатно секогаш е 2, 3 месеци иако пред тие 2, 3 месеци сте го кажале истото. Во вашите мисли се појавува нерационален страв дека другите ќе ве доживуваат како неспособни или како нешто да не е во ред со вас доколку не сте имале секс подолго време. Но, не грижете, овие мисли најчесто живеат само во вашата глава.

Сте ја совладале уметноста на мастурбацијата
Вие слободно можете да ги побиете сите оние „истражувања“ кои тврдат дека честото мастурбирање може да има негативни ефекти врз луѓето. Со оглед на тоа колку често ви се случува, вие сте спремни и да се предадете себеси на науката со цел да направат ново истражување според вас.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *