Top
par-vo-krevet

Нешта кои хороскопските знаци не ги сакаат во кревет

Астролозите велат дека секој хороскопски знак има различно нешто кога станува збор за сексуалните игри. Што е најголемиот убиец на страста за секој хороскопски знак?

Овен: планирање на интимност
Овните се спонтани и не сакаат да планираат време за интимност. Тие сакаат забава и ненадејни изливи на страст.

Бик: непријатност
Биковите обожаваат удобност, што вклучува чувство на блискост со партнерот. Не сакаат ништо набрзина, затоа секогаш ќе претпочитаат да изберат романтична вечера и разговор пред да организираат последен момент.

Близнаци: различно размислување
Близнаците сакаат да имаат партнер на исто ментално ниво како нив. Ако треба да ви ја објаснат секоја мала работа, тоа може брзо да ги олади. Тие бараат некој што мисли на ист начин како и тие.

Рак: секс со брзина
Раковите се чувствителни и потребна им е интимност. Сексот во брзање што ќе заврши пред вистински да започне не е за нив, тие повеќе ќе уживаат во долгото и емотивно водење љубов.

Лав: доминација
Секој знае дека лавовите сакаат да бидат главни. Не сакаат манипулација, ниту партнерот да доминира над нив, ниту во животот ниту во креветот.

Девица: хаос
Девиците обожаваат ред, па обидот да расфрлаат хартии од масата пред страсно да имате секс на тоа веројатно нема да заврши добро.

Вага: недостаток на страст
Вагите сакаат романса и сензуален секс во кои сакаат да уживаат не само физички, туку и ментално и емоционално. Сексуалната енергија, страста и романтиката им се важни. Ако недостасува нешто од ова, брзо ќе се олади од партнерот.

Скорпија: брзина
Иако се смета дека скорпиите се промискуитетни, тие се многу пребирливи кога бараат партнер. Затоа тие не сакаат да брзаат со ништо. Ако покажете премногу чувства прерано, тоа може да ги исплаши.

Стрелец: досада
Стрелците секогаш се во движење и бараат авантура, така што нема да останат во досадна и предвидлива врска долго, а тоа го бараат и во сексот. Од друга страна, секогаш се отворени за испробување на нови позиции и сексуални игри.

Јарец: површност
Играњето игри со јарец е голема грешка. Не само што ова ќе ги разлади, туку тие можат трајно да ве избркаат од вашиот живот. Тие копнеат по стабилност.

Водолија: премногу емотивност
Не им требаат еден куп емотивен багаж за да го носат со себе. Водолијата е рационална и не сака премногу сентименталност.

Риби: ограничувања
Рибите сакаат да бидат во движење и не сакаат кога им се наметнуваат ограничувања. Тие сакаат да се забавуваат и им треба партнер кој ќе им даде слобода.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>