Top
vo krevet

Интересни факти за сексот

Кога станува збор за сексот, мажите мислат дека знаат се, а жените се прават невини. Но, двата пола знаат подеднакво за сексот. Без разлика дали знаете многу или малку и дали имате големо искуство или не, сигурно овие факти кои ќе ги прочитате во продолжение.

1. Брадата им расте побрзо на мажите кои имаат редовен сексуален живот.

2. Н мажите им се потребни само неколку минути, а на жените во просек им се потребни околу 20 минути за да се возбудат.

3. Секоја секунда во светот се случуваат 2.778 сексуални односи.

4. Либидото на жената почнува да опаѓа после 4 години врска или брак.

5. Еден маж од својата 15-та до 60-те години доживува помеѓу 8000 и 14.000 ејакулации.

6. Жените кои читаат романтични новели водат љубов два пати почесто од оние кои не читаат.

7. Просечната должина на пенис во ерекција е помеѓу 12 и 15 сантиметри.

8. Само 17% од жените постигнуваат оргазам во текот на сексот.

9. Просечно мажите мислат на секс секои 7 секунди.

10. Луѓето кои водат љубов барем 2 пати неделно имаат многу подобар имунитет од оние кои апстинираат од секс.

11. Луѓето склони на сексуални перверзии може да бидат дури и психолошки поздрави од оние кои имаат само „обичен“ секс.

12. Оргазмот е вистински лек за затнат нос.

13. Во една секунда се продаваат по седум таблети вијагра.

14. Клиторисот има најголема количина на нервни завршетоци, поточно околу 4 илјади.

15. Брзината на сперматозоидите во моментот на ејакулацијата изнесува 18 километри на час.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *