Top
kafe so sirup

Вкусно кафе на кое нема да успеете да му одолеете

Ви презентираме уште еден убав рецепт за необично вкусно кафе на кое дефинитивно нема да успеете да му одолеете.

Потребни состојки:
100ml кафе
20ml сируп од јаболко
10ml сируп од ванила
4 коцки мраз

Начин на подготовка:
Подгответе го кафето во шејкер и потоа додадете ги останатите состојки. Тресете го шејкерот 20-тина секунди и вкусното кафе е подготвено за дегустирање.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>