Top
brz rucek

Вкусен ручек од 3 состојки

Ако ви е смачено да поминувате часови во кујната за да го подготвите ручек кој ќе биде специјалитет тогаш пробајте го овој рецепт, кој ќе стане еден од вашите омилени.

За ова вкусно уживање потребни ви се:
• 500 g пилешко филе
• 1l павлака за готвењe
• 2 ќесички инстант супа од печурки.

Подготовка:
Во стаклен сад за печење ставете го пилешкото кое претходно ќе ги исчукате и исечете на тенки парчиња, ставете ја супата и прелијте со павлака за готвење. Печете на 200 степени додека не порумени. При крај на печењето може да изрендате кашкавал, доколку сакате. На здравје!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>