Top
tuna-kompir-salata

Салата со компири и туна

Ако немате идеја што да ручате, подгответе си си брз и здрав оброк.

Состојки:
4 поголеми компири
5 кисели краставички
1 китка магдонос
180гр сецкана туна од конзерва

Компирите сварете ги, а откако ќе се изладат исечкајте ги заедно со киселите краставички. Измешајте го исецканиот зеленчук во длабок сад, а потоа ставете ја туната. Магдоносот наросете го одозгора.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>