Top
FR3505p045.ps

Рецепт за протеински палачинки

Секој од нас сака палачинки, но чувствува грижа на совест ако наместо една изеде многу повеќе. Затоа пробајте ги овие здрави протеински палачинки со чиа семе и лимон.

Потребни состојки:
2 белки
65g банани
1 лажица чиа семки
1/8 лажица екстракт од ванила
½ лажицa прашoк за печиво
½ лажица рендана кора од лимон
1 лажица сок од свеж лимон
1 лажица овес

Подготовка:
Најпрво во сад изгмечете ја бананата со вилушка и додадете ги сите останати состојки и матете ги додека да добиете хомогена смеса. Загрејте ја тавата и додадете малку сончогледово масло (или кокосово).
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>