Top
IMG_04122018_233322_(625_x_450_pixel)

Рецепт за неодоливи палачинки

Сигурно веќе сте пробале неколку различни рецепти за палачинки, но еве и уште еден интересен рецепт за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Потребни состојки:
• 2 јајца
• 1 ванилин шеќер
• малку сол
• кора од лимон
• 300g брашно
• 400ml чоколадно млеко
• 200ml минерална вода и

Најпрво изматете ги јајцата, па додавајте ги останатите состојки една по една, сѐ додека не добиете изедначена смеса.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>