Top
zelen-sejk

Појадувајте здрави шејкови

Овошјето и зеленчукот треба да ги консумирате во големи количини. Ако стекнете навика да си подготвувате овошни и зеленчукови шејкови, ќе можете да бидете сигурни дека внесувате витамини и природни состојки. На тој начин ќе го прочистите телото од токсини и ќе го ослободите од масни наслаги.

Во овие шејкови, освен главните состојки, овошје и зеленчук, можете да додадете ленено семе, пченични никулци, спанаќ, целер…

Потребни состојки за еден здрав шејк:

- 1 банана
– 1 чашка јагоди
– 1 чашка боровинки
– 2 супени лажици бадемово масло
– 1 супени лажици семе од чија
– 2 чаши незасладено бадемово млеко

Сите состојки се мешаат во блендер и шејкот се пие наутро.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *