Top
Rucolasalat mit bunten Tomaten, Mozzarella und Nüssen, low carb

Подгответе си салата која заменува оброк

Оваа салата, која сигурни сме дека ќе ви се допадне, може да замени и оброк. Одличен избор кога навистина немате идеја што да зготвите.

Потребни состојки:
1 зелена салата (или мешавина од зелена салата околу 200 грама); 100 свеж спанаќ, 2 домати, 1 главица кромид, 100 варено пилешко бело месо, 100 грама моцарела, зачини (малку грчки јогурт, малку маслиново масло, малку сол и бибер и зачини по желба).

Подготовка:
Зеленчукот и месото исечкајте ги, измешајте, прелијте со зачини по желба, додајте моцарела и уживајте во вкусот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>