Top
banana_oves

Пијалок кој го намалува апетитот

Ако постојано се чувствувате гладни и немате време да подготвите посебен оброк, или можеби имате килограми плус па сакате да го намалите апетитот направете го овој вкусен пијалок за кратко време.

Потребни состојки:

1 круша или банана
100 мл бадемово млеко
2 лажици овесни снегулки
½ лажички цимет
1 лажичка мед

Подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>