Top

Освежителен пијалок од јагоди

Календарски летото ни пристигна денес, а деновиве сме сведоци на високи температури. Еве еден одличен освежителен пијалок со јагоди кој ќе ја изгасне вашата жед, а ќе го направите за 3 минути. За подготовка на две чаши потребни ви се: една чаша свежи јагоди, една банана, 4 коцки лед и половина чаша сок од ананас или портокал. Состојките ставете ги во блендер и оставете ги да се пасираат околу една минута. Пијалокот истурете го во чаши и декорирајте со сламка и парче јагода. Уживајте!! ; )Кликнете ТУКА за да ги погледнете нашите денешни содржини.

Facebook FAN page
1 Коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>