Top
Ljuboven-napitok-za-pogolema-strast-iLike-mk-F

Љубовен напиток за поголема сексуална моќ

За зголемување на сексуалната моќ можете да си направите природен љубовен напиток од кој веднаш ќе ги почувствувате промените.

За почеток, потребни се 2 лажици овес и половина шолја суво грозје. Состојките прелијте ги со половина литар вода и оставете да зовријат. Откако ќе зовријат оставете ги на ниска температура околу 40 минути, а потоа измешајте ја и процедете ја целата течност. Оставете да се излади а потоа додадете мед по вкус и повторно измешајте. Потоа исцедете сок од 2 лимони, кои треба да ги додадете го во подготвената течност. Откако напитокот ќе биде готов ставете го во шише и чувајте го во фрижидер. Можете да го консумирате по потреба, наутро откако ќе станете и навечер пред легнување.

За зголемување на сексуалната моќ може да направите и смеса од 1kg мед измешајте со 200g полен и 10g млеч. Измешајте ја целата содржина и консумирајте 2-3 лажици дневно по потреба.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *