Top
zamrznato-grozje

Како да изладите вино без лед?

Кога темепратурите растат ладно вино, мезе и пријатели звучи како супер идеја за вечерна дружба. Ако сакате да го разладите виното на интересен начин, а да не ставате коцки мраз во него, тогаш пробајте го овој трик за кој ви е потребно само овошјето од кое е направено виното. Одвојте зрнца грозје, ставете ги на мрсна хартија и ставете ги во замрнувач 5-6 часа.

Замрзнатите зрна грозје не само што ќе ја одржуваат температурата на виното на ниско ниво, туку и ќе бидат одличен украс во чашата.

Консумирајте умерено!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>