Top
kafe so slag_iLike.mk

Кафе за ледено освежување

Денес ви презентираме уште еден вкусен рецепт за ледено освежување со кафе.

Потребни состојки:
350ml студено филтер кафе
120ml ликер од кафе
120ml рум
300ml Кока Кола
шлаг пена

Начин на подготовка:
Со исклучок на шлаг пената, измешајте ги сите состојки заедно. Поделете ги во стаклени чаши со многу лед. Додадете ја шлаг пената и вашето ледено освежување е подготвено.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *